Vela Luka – Ostrov Korčula
Facebook
Novinky z ostrova Korčula

Zvýšení počtu výjezdů Čechů do Chorvatska

Zájem Čechů o Chorvatsko letos roste. V prvních červencových dnech vyjelo do chorvatských penzionů a soukromých ubytovacích zařízení o deset až 15 procent více českých turistů než loni.

Vyplývá to z průzkumu analytické společnosti Mag Consulting v chorvatských hotelech a penzionech.

“Cestovní kanceláře specializující se na destinaci Chorvatsko registrují v letošním roce zvýšený zájem české klientely o levnější typ ubytování, jako jsou apartmány s vlastním vařením, pobyty v karavanech a mobilních domcích,” dodala tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) Kateřina Petříčková.

Velký podíl na zvýšené poptávce Čechů po Chorvatsku má nedávný vstup Chorvatska do EU a s tím související ukončení celních kontrol na vnitřních hranicích EU.

Dílčí podíl na zvýšeném počtu výjezdů Čechů do Chorvatska mělo i poměrně chladné počasí v posledních týdnech a také ke koupání nevhodná kvalita vody na některých povrchových vodách v ČR.

“Zvýšené výjezdy českých občanů do Chorvatska se tak pochopitelně projeví v podobě snížené poptávky po ubytování v rekreačních oblastech Česka,” dodal Beránek.

Od začátku prázdnin je možné cestovat do Chorvatska bez pasu jen na občanský průkaz. Chorvatsko je dlouhodobě nejoblíbenější letní destinací českých turistů. Do země jich loni podle údajů Českého statistického úřadu vycestovalo 806 000. Češi se tak podílí na celkovém počtu zahraničních návštěvníků v Chorvatsku z pěti až sedmi procent.