Vela Luka – Ostrov Korčula
Facebook
Novinky z ostrova Korčula

Výstava fotografií Ostrov Korčula

Včera večer byla v atriu Domu kultury otevřena výstava fotografií Fotografové z ostrova Korčula, pořádaná proslulým fotografem, autorem a ekonomem Ante Jašou ze Zadaru.

Návštěvníci byli uvítáni ředitelkou Centra pro kulturu Lanou Filippi Brkić a jménem organizátorů předsedou Foto Klubu Korčula, Pavao Šainem, který řekl, že Ante Jaša vystavoval asi na 300 výstavách doma i v zahraničí.

Jeho fotografie byly použity jako ilustrace do 30 knih, do katalogů  a časopisů. Hostoval ve 132 výstavách jiných umělců. Vydal šest knih a získal 45 ocenění. Získal mezinárodní statut působení ve fotografické profesi.

Šain poděkoval členovi foto klubu Đuru Čehovskému, který je spřátelen s umělcem ze Zadaru za to, že umožnil, aby i na Korčule bylo možno vidět, co fotí fotografové z ostrova. V průběhu prezentace Marija Hajdić, ředitelka muzea v Korčule uvedla, že pátá v řadě a předposlední výstava má za cíl podporovat fotografické činnosti na ostrovech a že výstava pomohla získat Korčule uznání jako centra fotografických událostí na ostrovech.

Výstava představuje 51 fotografií od 26 autorů, mezi nimi je i cizinec John Law z Anglie, zatímco Jelena Padovan z Vela Luky získala od pořadatelů uznání  jako jediný profesionální fotograv na ostrově Korčula.

Text a foto Nikola Peric

Otočni fotografi. Výstava

Otočni fotografi. Výstava

Otočni fotografi. Výstava

Otočni fotografi. Výstava