Vela Luka – Ostrov Korčula
Facebook
Novinky z ostrova Korčula

Vodu a plnou nádrž do zásoby při cestě do Chorvatska

Pokud máte o víkendu namířeno po silnici do Chorvatska, nezapomeňte s sebou vzít dostatek tekutin a svačinu. Nebude také na škodu, když u první benzínky ve Slovinsku dotankujete nádrž.

Minulý a předminulý týden se na slovinské a chorvatské silnice vrátily zácpy a kolony, o nichž jsme si mysleli, že s otevřením tunelů Mala Kapela a Sveti rok konečně zmizely. Doslova kritická bývá situace o sobotách.

Z Rakouska plynule přejíždějí do Slovinska stovky aut každou hodinu. Ti řidiči, kteří mají namířeno do Chorvatska, pokračují po slovinské dálnici otevřené v loňském roce. Na jejím konci, u města Ptuj, se však dostávají do téměř stojící kolony. Ta měla minulou sobotu po poledni osm kilometrů.

Úzká okreska, kterou cesta ke hranicím pokračuje, totiž nestačí nápor automobilů z dálnice pobrat, takže následuje další pomalu jedoucí kolona až na chorvatské hranice, tedy bezmála 18 kilometrů. Tato trasa nemá reálnou alternativu a je vlastně nemožné se jí vyhnout. Zpoždění tam může dosáhnout tří i více hodin.

V Chorvatsku se krátce zdržíte u dvou mýtných bran v Durmanci a Zaprešiči na dálnici A2 a pak vjedete do další pasti na neplaceném úseku záhřebského obchvatu. Na dálnici A1, směřující do Rijeky a Splitu, přijíždějí nejen zahraniční motoristé z dálnice A2. Více info