Vela Luka – Ostrov Korčula
Facebook
Novinky z ostrova Korčula

Větší zájem o chorvatské kuny

Banky, které vám na pobočkách vymění koruny za chorvatské kuny (kurz deviza prodej se pohybuje kolem 3,50 korun za kunu) uvádějí, že jsou i přes velký zájem o tuto měnu připraveny na nápor zájemců.

„V letních měsících je každoročně zvýšený zájem o chorvatské kuny, směnárny na pobočkách jich proto mají k dispozici dostatečné množství.

Na začátku letošní letní sezóny evidujeme stoprocentní nárůst objemu vyplacené hotovosti v chorvatské měně,” uvedl pro Právo Petr Plocek z UniCredit Bank.

Chorvatské kuny jsou po euru nejčastěji žádanou cizí měnou i mezi klienty České spořitelny. „Česká spořitelna po celé léto od 1. června do 30. září 2013 nabízí svým klientům na pobočkách výběr cizí měny z jejich Osobního či jiného sporožirového účtu vedeného v korunách zcela zdarma.

Za výměnu cizí měny tak ušetří minimálně 50 korun, při větších výběrech však mohou ušetřit i daleko více,” zmínil pro Právo Marek Pšeničný z České spořitelny.

O chorvatskou měnu rozšířila od letošního května svůj kurzovní lístek i Komerční banka. Směnit koruny za kuny můžete také na pobočkách Raiffeisenbank. Obě banky potvrzují jejich dostatek.

Naopak na přepážkách ČSOB či GE Money Bank zájemci o hotovost v chorvatských kunách nepochodí. Banky je totiž nenabízejí. Více info