Vela Luka – Ostrov Korčula
Facebook
Novinky z ostrova Korčula

Úspěšné podnikání hotelu Korčula

Hotel Korčula, který působí pod stejným názvem HTP dokončil letošní turistickou sezónu, která byla velmi úspěšná, říká Slobodan Vranješ, ředitel hotelu Korčula, který je již 41-rok zaměstnanec HTP Korčula. A před 4 roky se stal ředitelem jediného zařízení v HTP, které je celoročně otevřeno.

Hotel se nachází na pobřeží v západní části starého města, kde má mnoho turistů možnost vychutnat si výhled na středověké domy a ulice. Hotel je typu vila s prostornou terasou pro 150 lidí, která nabízí jedinečný výhled na moře, lodě a poloostrov.

Je zajímavý pro svou intimní atmosféru nebo vhodným místem setkání vídeňského stylu kavárny, baru a restaurace.

Hotel má 20 pokojů, tři hvězdičkový standard, čtyři apartmá a celkem 48 lůžek, patří k němu a rybí restaurace KANAVELIĆA, říká se, že je nejlepší na ostrově i mimo ostrov. Je nám potěšením uvést hosty např. režisér Vranješ, (Bernie Ecclestone, britský podnikatel a jeden z předních mužů Formule 1, Roman Abramovič, jeden z nejbohatších mužů na světě, David Bowie, britský rockový hudebník, skladatel, herec, producent, aranžér a hudební technik, několikrát a byli synové Kaddáfího a mnoho dalších známých osobností.

Hotel je památkou Korčuly, turistickou tradicí a byl postaven v roce 1912th as Hotel De La Ville, Korčulané zde vždy našli pro sebe místo z nabídkou, která jim odpovídala. Hlavní pozornost ke věnována kvalitě gastronomie. Pracuje zde 16 zaměstnanců na plný úvazek, hotel má letos zaznamenáno 10 procent více zakázek než loni (podle agentury příchodů do ubytovacích vedou angličané) .

Korčulané v posledních třech sezónách nebyli vidětna slavné terase, a letos celé léto ráno, večer, a celou noc mnoho Korčulanů užívá na terase, říká Slobodan Vranješ. Text a foto Nikola Peric