Vela Luka – Ostrov Korčula
Facebook
Novinky z ostrova Korčula

Ultra Music Festival Split

Ultra Music Festival, jeden z největších a nejznámějších festivalů elektronické hudby na světě, letos zavítá do Chorvatska. Pod názvem Ultra Europe se uskuteční ve dnech 12. až 14. července ve Spli a na ostrově Hvaru.

Splitský stadion Poljud a Amfora Grand Beach Resort na Hvaru bude hostit přední světová jména elektronické scény a DJ´s.

První Ultra Music Festival se konal v roce 1999 v Miami a brzy se stal kultovní akcí. V březnu loňského roku se festivalu zúčastnilo 165 tisíc návštěvníků. Získal řadu světových ocenění jako nejlepší taneční festival. Na předchozích ročnících vystoupili takové hvězdy jako David Guetta, Madonna, Black Eyed Peas, Armin Van Buuren, Depeche Mode, LMFAO, Skrillex, Tiesto, Avici, Fedde Le Grand, Fatboy Slim, Carl Cox, Chase and Status nebo Laidback Luke.

Na festivalu Ultra Europe vystoupí např. Armin Van Buuren, Avicii, Carl Cox, Afrojack, Hardwell, Chase & Status, Cazzette, Yousef, Adam Beyer, Nervo, Nicky Romero nebo Fedde Le Grand. Předpokládá se, že přijede 60 tisíc fanoušků z celé Evropy. Kromě toho bude festival po všechny tři dny živě přenášen prostřednictvím UMF TV. Loňský festival v Miami tak sledovalo dalších 10 milionů diváků na celém světě u svých obrazovek.

Více info: www.ultraeurope.com.