Vela Luka – Ostrov Korčula
Facebook
Novinky z ostrova Korčula

Taste the Mediterranean – Okusi Mediteran

Od 29. května do 1. června se bude v Šibeniku konat první mezinárodní manifestace “Ochutnej Středomoří” (Taste the Mediterranean – Okusi Mediteran), která si klade za cíl propagovat chorvatskou středomořskou kuchyni. Středomořská strava nově součástí světového nehmotného dědictví.

Program akce se skládá ze dvou částí. První, zahrnující přednášky největších světových odborníků v oblasti středomořské kuchyně a workshopy, proběhne 30. a 31. května v hotelu Ivan v Solaris Beach Resortu u Šibeniku. Dějištěm druhé části programu, určené pro širokou veřejnost, bude po čtyři dny historický střed města Šibeniku.

Návštěvníci budou moci navštívit “Středomořskou tržnici” (Mediteranska tržnica), kde budou nabízeny k ochutnání a ke koupi speciality šibenického kraje, sýry, pršut, olivový olej, bylinky apod., zúčastnit se prezentací a degustací chorvatských vín na “Chorvatské vinném festivalu pod hvězdami” (CRO-wine festival pod zvijezdama) a vidět naživo známé chorvatské i zahraniční kuchaře, jak připravují středomořské speciality svých zemí. V “Kulinářské show” (Kulinarski show) vystoupí např. Olivier Grouard z Francie, Enrico Gabriele z Itálie, Marin Medak z chorvatského Záhřebu a Tereza Alabanda ze Splitu. Více info