Vela Luka – Ostrov Korčula
Facebook
Novinky z ostrova Korčula

Sudamja – „Ať nábřeží zaplaví květiny“ aneb „neka riva u cviču pliva“

Sudamja – patron města sv. Dominius (sv. Duje) se již dlouhou řadu let slaví zároveň jako Den Města (7.5.). Ve dvacetidenním časovém období se ve Splitu na 5 scénách koná řada akcí kulturně-sportovně-zábavného charakteru.

Jedna z nich, která se v tomto období pořádá, nese název Ať nábřeží zaplaví květiny. Akce se koná již 12 let a účastní se jí více než 2 200 nejmladších obyvatel města Splitu, děti předškolního i školního věku (děti z mateřských školek a základních škol), které ve slavnostním defilé zdraví své město a jeho patrona.

Všechny děti jsou obdarovány ozdobnými sazenicemi od Turistického sdružení města Splitu. Akce má edukačně-zábavný charakter a je určena nejmladší populaci. Každé dítě totiž dostává sazenici a během programu na jevišti a komunikace s interprety „se učí“, jak chránit přírodu kolem sebe. Tím způsobem děti vyrůstají jako relevantní subjekty urbánního prostředí a mohou správným způsobem představovat své město.

Motto a poselství této akce je, že nemůžeme působit na celkovou výchovu mladého člověka, ale můžeme ovlivnit jeho vědomí. Počet malých účastníků ukazuje, že se jedná o velmi tradiční a stále vyhledávanější akci, kterou školy i školky zařadily do svého pracovního programu.  Více na www.visitsplit.com  croatia.hr