Vela Luka – Ostrov Korčula
Facebook
Novinky z ostrova Korčula

Slevové servery. Na co si dát pozor

Na slevových serverech najdete ledacos. Jednou z nejčastěji prodávaných služeb jsou zde ale dovolené. Na co si dát pozor, abyste ve výsledku skutečně ušetřili?

Pokud se nejedná o největší slevové portály, měli byste si ho nejprve ověřit. Najděte si kontakt na provozovatele a jeho identifikační číslo, které stačí zadat na web www.justice.cz. Pokud se kontaktní údaje neshodují nebo web podle zadání IČ nic nevyhledal, poohlédněte se raději jinde.

Slevový portál můžete zkusit zkontrolovat také na tzv. Black listu Asociace hromadného nakupování. 

Než zájezd koupíte, podívejte se, zda server nabízí také garanci spokojenosti, abyste se v případě obtíží snadno dostali ke kompenzaci. Zájezd také můžete zpětně reklamovat a to nejpozději do tří měsíců od jeho skončení. Pokud jste na dovolené nespokojení, dokumentujte nedostatky přímo na místě a obraťte se také na delegáta.

Pokud chcete mít klid na duši, před zakoupením voucheru se ujistěte, že je v daném hotelu stále ještě místo v termínu, ve kterém chcete na dovolenou jet. Pokud už budete ve spojení s hotelem, zeptejte se (nebo ověřte na webu), kolik stojí dovolená za normálních podmínek.

Některé slevové servery totiž nabízejí dovolené, jejichž cena je naschvál předražená, aby pak sleva vypadala výraznější. Pokud se vám zjištění nezamlouvají, můžete do 14 dnů od nákupu voucher vrátit s nárokem na své zaplacené peníze.