Vela Luka – Ostrov Korčula
Facebook
Novinky z ostrova Korčula

Poloostrov Istrie – Chorvatsko

Vítejte na stránkách věnovaných Chorvatsku a především jedné z jeho nejkrásnějších částí – Poloostrově Istrie.

Toto slunné „království“ na pobřeží azurového Jaderské moře k sobě každý rok láká více a více návštěvníků nejenom od nás. Není se čemu divit, protože Istrie má opravdu co nabídnout.

Od nádherné přírody, přívětivých lidí se zajímavou starobylou kulturou, až po perfektní turisté zázemí v podobě nadstandardního až luxusního ubytování. Stačí jedna krátká návštěva a věříme, že tento kraj si zamilujete navždy, stejně tak jako my.

Právě proto vznikl tento web, aby vás informoval, a vy jste zde jednoduše našli spoustu zajímavostí a užitečných informací o Poloostrově Istrie. Chtěli bychom vás obeznámit nejenom s turistickými lákadly jako plážemi, plážovými promenádami, zábavními centry a aquaparky, ale i s kulturou zdejších lidí, městy a jejich zajímavou tisíciletou historií sahajících až do antiky nebo výbornou místní kuchyní a pitím.

Zároveň zde naleznete i praktické informace týkající se dopravy, dostupnosti služeb nebo počasí. Jednoduše doufáme, že vám tyto stránky pomůžou se získáním zajímavých informací a zajištění krásné a poklidné dovolené. Nebo se zde můžete jen tak začíst mezi řádky a alespoň vzpomenout na chvíle, kdy jste tento nádherný kraj Chorvatka navštívili.

Za redakci těchto stránek vám přejeme nejenom příjemnou virtuální návštěvu tohoto webu o poloostrově Istrie, ale následně i tu skutečnou.

Více info