Vela Luka – Ostrov Korčula
Facebook
Novinky z ostrova Korčula

Orco a Chorvatsko se dohodly o Suncani Hvar.

Realitní skupina Orco Property Group a chorvatská vláda dosáhly dohody, která umožní ukončit arbitráž v projektu hotelových komplexů Suncani Hvar na ostrově Hvar. Ten skončil u arbitráže po stížnostech Orka (OPG) na neplnění povinnostní chorvatským privatizačním fondem a protinárocích chorvatské strany.

OPG a chorvatská vláda dohodly cestu, která umožní v následujících měsících odstoupit od arbitrážích nároků obou stran a stabilizovat situaci kolem Suncani Hvar, který je živým a vydělávajícím projektem.

Nová akcionářská smlouva má nastavit parametry budoucí spolupráce stran. „Jde o zásadní krok směrem finanční i provozní obnovy projektu Suncani Hvar. Se zástupci chorvatského státu jsme poslední týdny pracovali na řešení, které zakotví nová smlouva mezi námi jako akcionáři,“ komentoval šéf skupiny Orco Jean-Francois Ott.

Orco má za sebou klíčové výroční a mimořádnou valnou hromadu, které po otevřených sporech mezi akcionáři a po odkladu termínu o čtyři týdny na konci června schválily všechny navržené body, z nichž nejdůležitějšími bylo nové složení managementu a navýšení autorizovaného akciového kapitálu.

Ve sporu šlo o nadměrné posílení vlivu nejsilnějšího akcionáře Radovana Vítka vůči jím drženému akciovému podílu ve společnosti na úkor dalších akcionářů, zejména amerických fondů. Více info ZDE