Vela Luka – Ostrov Korčula
Facebook
Novinky z ostrova Korčula

Objevujte ostrov Korčula

Populární ostrov Korčula, který je hned po Dubrovníku nejnavštěvovanějším místem Jižní Dalmácie, nadchne snad každého návštěvníka nejen překrásnou přírodou a nádherným koupáním ve zdejších zátokách, ale i historickými skvosty, které představuje stejnojmenné město Korčula – centrum ostrova.

Na Korčule lze strávit jak odpočinkovou, tak i aktivní dovolenou. Díky osvěžujícímu letnímu větru maestral, který mírní vysoké letní teploty, je možné strávit opravdu příjemné pobyty na pláži nebo vyzkoušet windsurfing, pro nějž jsou na ostrově díky maestralu vynikající podmínky. Ostrov Korčula se pyšní velmi kvalitním koupáním, voda je zde téměř průzračná. Korčula je ostrovem s nejbujnější vegetací na Jadranu, je pokryta stovkami druhů voňavých středomořských rostlin a hustými lesy, kvůli kterým byl ostrov v minulosti označován jako Černá Korčula.

Korčula je velmi úrodný ostrov, pěstuje se zde kvalitní vinná réva (odrůda pošip), olivy a ovoce, které jsou důležitým zdrojem obživy místních obyvatel.

Centrum ostrova – město Korčula představuje nejlépe dochované středověké město na Jadranu. Návštěvníci o něm doslova tvrdí, že zde ožívá minulost.  Nejobdivovanější částí Korčuly je její stará část, která se nachází na malém poloostrůvku a je obklopena hradbami. Najdete zde katedrálu sv. Marka, která byla postavena v goticko – renesančním stylu.

Dále se zde nachází Opatský palác s cennými obrazy a sochami, palác Gabrielisů, v němž můžete obdivovat námořnické a umělecké sbírky, kostel sv. Petra nebo dům, v němž se podle místních narodil slavný cestovatel Marco Polo. Krásným zážitkem je procházka starým městem večer.  Některé památky jsou nasvícené a Korčula najednou dostává zcela jinou, o to krásnější atmosféru.