Vela Luka – Ostrov Korčula
Facebook
Novinky z ostrova Korčula

Nově upraveno západní splitské nábřeží až k Sustipanu

Město Split dokončilo úpravy tzv. západního nábřeží (zapadna obala) o délce 623 m, a to přístaviště Matejuška kolem někdejšího hotelu Ambasador, hotelu Marjan, který se stále ještě přestavuje, budovy Banovina až k Sustipanu, kde se nachází jachtařský přístav – ACI Marina Split.

Nábřeží bylo rozšířeno o 25 metrůza cenu 85 milionů kun. Celý projekt byl rozdělen do dvou samostatných částí – první část představovala úpravu nábřeží při pobřežní komunikaci.

O něco výše položenou silnici lemuje alej vzrostlých palem. Jsou to ty palmy, které rostly na nábřeží již dříve, ale byly pro úsporu prostředků již před úpravou vykopány a uchovány až do nového zasázení.

Promenáda při moři získala krásnou bílou kamennou dlažbou, fontány, nové osvětlení, dřevěné lavičky a lehátka. Ostrůvky zeleně jsou osazeny stromy, keři, květinami a nízkými středomořskými bylinami. Je tu instalováno zavlažovací zařízení pro úspornou kapkovou zálivku, které přesně reguluje přísun závlahy i v případě dešťů.

Slavnostní otevření nového nábřeží se konal ve čtvrtek 25. dubna. V čele průvodu veteránů a motorek jel i starosta Splitu, Željko Kerum, jemuž patří zdejší hotel Marjan. Následovaly koncerty několika kapel, bohatý zábavní program a ohňostroj.

Více info na  www.slobodnadalmacija.hr