Vela Luka – Ostrov Korčula
Facebook
Novinky z ostrova Korčula

Nová marina v severodalmatském letovisku Pirovac

Pirovac, který se nachází 25 km severozápadně od Šibeniku, zažil začátkem letošního února velkou slávu: za účasti chorvatského ministra hospodářství, župana a vysokých představitelů Šibenicko-kninské župy a zástupců města Pirovac byl položen základní kámen k novému jachtařskému přístavu – marině Pirovac.

Vlastní jachtařský přístav byl po dlouhá desetiletí snem všech místních, a tak uvítali s velkým nadšením rozhodnutí ředitele společnosti Adriatic Charter investovat nemalé prostředky do vybudování zdejší mariny. Takový počin představuje velkou vzpruhu nejen pro cestovní ruch v místě a bezprostředním okolí, ale i obecně pro všechny jeho hospodářské aktivity. A zkušenosti z jiných míst na pobřeží Jadranu, kde byl postaven přístav pro jachty, ukazují, že Pirovac tak získá movitější klientelu, že se prodlouží turistická sezóna, zvýší obsazenost hotelů a zvýší se i tržby v celé místní obchodní síti.

Marina bude zaujímat plochu 53 tisíc m2 a bude mít 200 stání. Vybudování dlouhého vlnolamu a nového nábřeží úplně změní vzhled severní části pirovacké zátoky. Investor plánuje i postavení nové budovy pro doprovodné služby, úpravu městské zeleně a vybudování parkoviště. Celková investice má činit 72 milionů kun. Od přípravy projektu po položení základního kamene uplynulo dlouhých osm let.

Více info ZDE