Vela Luka – Ostrov Korčula
Facebook
Novinky z ostrova Korčula

Na dovolené v Chorvatsku Vám stačí čeština

Dovolená v zahraničí. Pro nejednoho Čecha lákavá vidina, jak strávit své vytoužené dva měsíce prázdnin.

Nebo minimálně týden, který Vám dá zaměstnavatel v práci. Kromě toho při slovech „dovolená“ a „zahraničí“ mnohým naskočí i požadavek na cizí jazyk. Ať už francouzština, anebo ideálně angličtina.

Co když však hovoříte plynule pouze rusky? Naskýtá se možnost vyrazit do rusky hovořící země, anebo doufat, že se jinde domluvíte rukama, nohama. Nebojte, stále tu je stará, dobrý dovolená Chorvatsko, kde Vám stačí i čeština!

Jak je to možné? Chorvatština je přeci tolik podobná naší mateřštině, téměř jako slovenština. Občas si sice nebudete rozumět, ale základní informace pochopí obě strany. Dovolená Chorvatsko je zkrátka ideálním místem pro ty, kdo „nešprechtí“, ani neovládají žádný internacionální jazyk.

Vyrazíte-li do okolí městečka Daruvar v Chorvatsku, máte jistotu, že narazíte na početnou českou komunitu. Nádhera, nemyslíte?

Pláže v úctyhodné délce šesti kilometrů, solidní ceny služeb, ale také relativní blízkost z České republiky, ano i to je dovolená Chorvatsko. Když už Vás omrzí pláže, moře a zase pláže, je správný čas na prohlídku Záhřebu.

Vnitrozemské městečko na severozápadním cípu Chorvatské republiky Vás uvítá s otevřenou náručí. Toužíte-li po trošku té kultury, vydejte se do Dubrovníku, města zapsaného na listině UNESCO. Každý, kdo si libuje v přírodních skvostech, by neměl vynechat při návštěvě této země i jednu raritu, úžasná Plitvická jezera.