Vela Luka – Ostrov Korčula
Facebook
Novinky z ostrova Korčula

Lodní doprava Split – Lastovo

Trajekt jezdí několikrát denně /v sezoně/ ze Splitu přes ostrov Korčula /přístav Vela Luka/ na Lastovo/přístav Ubli/. Výhodou je, že nejvíc turistů jezdí tímto trajektem na Korčulu do přístavu Vela Luka.

Přitom ve Splitu se auta řadí do dvou front: jedna fronta na Korčulu a druhá na Lastovo. Nejdříve vjíždí na trajekt auta na Lastovo a až za nimi auta na Korčulu. Jen je nutné se zařadit do té správné fronty. Při cestě zpět z Lastova je to ještě lepší: trajekt je veliký a naplní se až na Korčule.

Místo na trajektu nelze rezervovat. Auta najíždějí na trajekt tak, jak stojí ve frontě, vyjímku mají pouze sanitky, autobusy a policie.Jízdenky se kupují v kiosku Jadrolinija asi 100 m od trajektu. Lze platit platební kartou, ale platební terminál občas nefunguje, proto je výhodnější mít s sebou hotovost.

Auta se naloďují na trajekt asi 30 minut před odjezdem. Podle mého názoru stačí, když přijedete k trajektu asi dvě hodiny před odjezdem. Pokud si chcete prohlédnout centrum Splitu, je dobré postavit auto do fronty na trajekt a vrátit se k němu asi 30 min před odjezdem trajektu. Cesta trajektem je velmi příjemná. Jedete kolem ostrova Brač, některé trajekty přistávají na ostrově Hvar ve městě Hvar, dále pokračujete na ostrov Korčula do přístavu Vela Luka a odtud už nejkratší cestou na ostrov Lastovo do přístavu Ubli. Zde trajekt zůstává přes noc a ráno se vrací do Splitu. Na trajektu je kavárna a restaurace.

Podrobný jízdní řád včetně cen najdete na adrese: www.jadrolinija.hr.

V letní sezóně jezdí trajekty častěji a jízdné se zvyšuje zhruba o 20%. Na ostrov Lastovo můžete jet ze Splitu, nebo z ostrova Korčuly. Trajekt jezdí z přístavu Split do přístavu Ubli. Cesta trvá asi 5,5 hod. Ceny: osobní auto 410 KN, osoba 52 KN, dítě 3 – 12 let 26 KN. Pokud pojedete z ostrova Korčula, jedete z přístavu Vela Luka do přístavu Ubli. Cesta trvá asi 2 hodiny. Ceny: auto 149 KN, osoba 25 KN, dítě 12,5 KN.Trajekt ze Splitu i z Korčuly jezdí každý den – mimo sezonu jednou denně, v sezóne častěji. Ceny, které uvádím, jsou mimosezonní.