Vela Luka – Ostrov Korčula
Facebook
Novinky z ostrova Korčula

Král mezi dalmatským ostrovy

Ostrov Hvar, král mezi dalmatskými ostrovy, byl známý od antiky svou důležitou strategickou a námořní polohou, bohatou vrstevnatostí historických období, kulturními a přírodními památkami a literaturou. 

Díky mírnému podnebí, teplým zimám a příjemným létům je hostitelem četných hostů, vědců a nahodilých návštěvníků, které přitahuje velkolepá středomořská příroda, bohatá tradice a noční život. Hvar je dnes považován za jeden z nejkrásnějších ostrovů na světě.

V poslední době přijíždějí také celebrity, aby viděli, oč se tu jedná.

Ale oč se tu vlastně jedná?

Oddělení od pevniny může být někdy handicap, taktéž však poskytuje ochranu před továrními komíny, ucpanými silnicemi a podobnými věcmi, které, bohužel, přicházejí s civilizací.

Místo toho jsou zde rozlehlá levandulová pole,staré olivovníky a vinohrady, v jedinečné harmonii člověka a přírody.

Je tu víno a olivy, a tak host, který se chce přiblížit přírodě, raději odejde do malého Hvarského sklípku, než do nejluxusnější restaurace.

Vyzkouší pravé domácí víno místo proslulého šampaňského, zazpívá si starou ostrovní píseň a zapomene na každodenní rutinu.
Každý host je tu skutečně hostem.

Během času a života na ostrově se zde zachovala oáza kultury, svědectví identity.

Zveme Vás, abyste prozkoumali tento jedinečný ostrov, který nabízí vše, co je třeba k nezapomenutelné dovolené.
Bez ohledu na to, co hledáte na své dovolené, najdete to zde; noční život a architektura kosmopolitního města Hvaru, výlety lodí na Paklené ostrovy, písčité pláže vedle Jelsy, spojení  antického a moderního ve Stari Gradu, rajské pláže pod borovými háji Zavale, exotika jižních svahů ostrova v místech Ivan Dolac, Sveta Nedjelja a Milna, prostředí “malých Benátek” ve Vrbosce , jízda přes levandulová pole kolem Gdinje, Zastražišće a Bogomolje, klidné skryté zátoky kolem Sućuraje , jsou jen malou částí zážitků, které Vás tu čekají.
Bohaté kulturní a historické dědictví Hvaru, které se datuje od prehistorické doby, jedinečná gastronomie, překrásné pláže a zátoky, křišťálově čisté moře, kvalitní soukromé ubytování v apartmánech a pokojích v soukromých domech, hotely, ochota domácích lidí jsou zárukou dovolené, kterou nezapomenete.  Více ZDE