Vela Luka – Ostrov Korčula
Facebook
Novinky z ostrova Korčula

HTP Korčula se vyhne bankrotu

Náměstek ministra cestovního ruchu, Oleg Valjalo se včera setkal se starostou Mirko Duhovićem a MP Mladenom Marelićem  a stranickými kolegy (SDP) a hovořili o rozvoji komunity města Korčula.

Po setkání s členy HTP Korčula a.s. vyjádřili svou víru v místním rozhlase, že se tato společnost, která zaznamenala velké ztráty vyhne bankrotu.  (ztráta cca HRK 16 milionů). HTP Korčula realizuje  narovnání, které podpoří prosperitu společnosti, která se vážně připravuje na letošní turistickou sezónu.

Místní orgány podnikly řadu významných výzev, které jsou akceptovány ve vládě, kde agentura pro řízení státního majetku poskytla HTP Korčula asi 17 milionů kuna ve formě půjček, kde se tři miliony použijí pro úhradu tři minimálních hrubých měsíčních mezd.

Oleg Valjalo zdůraznil, že v Dubrovnik jsou obeznámeni s cestovním ruch na ostrově Korčula, stanovili si prioritní úkol pokusit se zachránit tuto skupinu, která nebude bankrotovat, ale bude finančně restrukturalizovaná, a zapojí strategické partnery pro svůj další rozvoj.