Vela Luka – Ostrov Korčula
Facebook
Novinky z ostrova Korčula

First minute prodeje zájezdů narůstají, vede Chorvatsko a Itálie

Cestovní kanceláře zaznamenávají při meziročním srovnání nárůst prodejů na First minute v průměru 13 – 16 %. U internetového prodeje se nárůst v letošním roce pohybuje až okolo 20 % Češi chtějí v létě 2013 cestovat na dovolenou, nejčastěji do Chorvatska, Itálie, Řecka, Turecka a Bulharska.

Předprodeje pobytů na léto 2013 jsou velmi úspěšné, cestovní kanceláře zaznamenávají nárůst zájmu Čechů o zájezdy do zahraničí okolo 13 – 16 %. Mezi většími subjekty na trhu prodeje zájezdů se hovoří o zvýšení v desítkách procent.

Obrovský boom zažívá internetový prodej. Přes internetové vyhledávače zájezdů zatím zakoupilo zájezd v letošním roce o 20 % více českých turistů než vloni.

Vedou první tři týdny v červenci

Největší zájem je o pobyty v prvních 3 týdnech v červenci z důvodu začátku školních prázdnin a státních svátků. Státní svátek 5.7. letos připadá na pátek, proto pro dovolenou mohou rodiče využít i prodlouženého víkendu a vybrat si tak v práci méně dní dovolené.

Právě tyto tři loňské týdny byly beznadějně vyprodané a nabídka zájezdů Last minute v tomto období byla naprosto mizivá.

First minute slevy z katalogové ceny zájezdu se nyní pohybují v průměrné výši 15 %. První vlna nejvyšších slev přes 20 %, která platila do konce ledna, již skončila. Nicméně stále se ještě zájemci o dovolenou, kteří chtějí ušetřit, setkají s výraznými slevami do konce února.