Vela Luka – Ostrov Korčula
Facebook
Novinky z ostrova Korčula

Dvě nová stání pro trajekty ve Splitu ještě letos

V areálu splitského přístavu se dokončují další dvě stání, která budou sloužit lokálním trajektovým linkám a katamaránům na mezinárodních linkách.

Jedná se o lokalitu v jižní části přístavu, kde sídlí správa přístavu a kancelář Jadrolinije.

Podle plánu má být stavba dvou nových nájezdových ramp pro vozidla a cestující o šířce 30 metrů dokončena do začátku července letošního roku. Součástí prací je i prohloubení mořského dna. Vznikne tak nový přístavní prostor o rozloze 2 700 m2.

Poslední úpravy proběhly naposledy v 70. letech minulého století, kdy odtud zmizely nákladní lodě a jejich místo zaujaly nevelké trajekty pro přepravu na ostrovy. Vzhledem k požadavkům moderních trajektů a ostatních plavidel byla tato stání již léta nepoužitelná.

V současné době probíhající stavební projekt je první fází obnovy městského přístavu, jejímž pokračováním by měla být dlouho ohlašovaná, ale zatím nerealizovaná výstavba stání na vnější straně vlnolamu pro velké lodě na okružních plavbách s doprovodným terminálem pro cestující.

V případě dotace od Evropské banky pro obnovu a rozvoj v částce 143 milionů kun by mohlo být vše dokončeno do konce roku 2016.