Vela Luka – Ostrov Korčula
Facebook
Novinky z ostrova Korčula

Dubrovník v oblibě světových médií.

Internetové portály, tištěná média i velké televizní společnosti ze všech koutů světa projevily v roce 2012 nebývalý zájem o Dubrovník.

Jejich reportéři a fotografové navštěvovali Dubrovník jak samostatně, tak prostřednictvím Chorvatského turistického sdružení, za asistence orgánů Dubrovnicko-neretvanské župy i města Dubrovníku.

Z USA, Velké Británie, Švýcarska, Nizozemí, Německa, Španělska, ale i z Brazílie, Turecka, Mexika a desítek dalších zemí přijížděli jednotlivci i početné skupiny, aby získali co nejvíc informací o této perle Jadranu, pořídili co nejautentičtější snímky a záběry z města a jeho okolí, aby zprostředkovaly obyvatelům svých zemí minulost i současnost tohoto nádherného města a přesvědčili je, že je ideálním místem pro dovolenou, odpočinek a rekreaci.

V britských médiích se Dubrovník objevoval velmi často. Např. BBC Travel Magazin zařadil Dubrovník mezi pětici evropských měst, která stojí za to navštívit. The Guardian nazval Dubrovník skutečnou lahůdkou, živým muzeem a idylickým městem, zatímco Time Out Travel Magazin doporučuje svým čtenářům pět nejkrásnějších výletů lodí ve vodách kolem Dubrovníku. World Travel Guide píše o Dubrovníku jako o dalmatském drahokamu. Prestižní Daily Mail zdůrazňuje čistotu města a nabádá své čtenáře, aby ve svém itineráři neopomněli navštívit Dubrovník, který pokládá za jedno z pěti nejromantičtějších míst na světě.

Tentýž list informuje o tom, jak si Tina Turner užívá plavbu se svou jachtou v dubrovnických vodách a v souvislosti s tím doporučuje šest lokalit, která by si návštěvník tohoto nádherného města neměl nechat ujít. The Telegraph doporučuje koupit si domek v Dubrovníku a navrhuje návštěvu některých konkrétních významných míst v Dubrovníku a okolí. The Independent vychvaluje krásy chorvatského Jadranu s důrazem právě na půvaby Dubrovníku.

I ve Spojených státech severoamerických Dubrovník stále boduje. Prestižní lifestylový magazín pro muže Go, jehož měsíční náklad dosahuje milion výtisků, pokládá Dubrovník za jeden z historických evropských dosud neobjevených pokladů. The Huffington Post po celý rok 2012 řadil Dubrovník na jedno z pěti prvních míst na světě, která doporučuje pro strávení líbánek.

Nejčtenější americký deník The New York Times uveřejnil reportáž „Třicet šest hodin v Dubrovníku“, v níž mimo jiné lituje, že Dubrovník zatím není tak znám, jak by si pro své přednosti zasloužil.

Fox News řadí Dubrovník mezi pět nekrásnějších starých měst na světě. USA Today ve svém článku o deseti nejkrásnějších barech na moři klade na první místo bar Buža (na skalách nad mořem pod dubrovnickými hradbami). Populární portál House Trip zveřejnil blog “Sedm důvodů pro urychlenou návštěvu Dubrovníku”. Více info zde