Vela Luka – Ostrov Korčula
Facebook
Novinky z ostrova Korčula

Dubrovnik mírně nad nulou, Korčula a Vela Luka neuvěřitelných -4. stupně.

Jen pět dní před začátkem kalendářního jara, byly hlášeny hodnoty teplot vzduchu v Dalmácii, které by se nemusely stydět před lednovými teplotami. V neděli ráno byl třetí nejchladnější den dosud během v roce 2013.

S výjimkou nejvyšších vrcholů dalmatských hor, kde teploty vzduchu v noci klesly i pod -10 ° C, podle sítě Crometeo meteorologických stanic, byla dnes ráno naměřena nejnižší teplota v Dalmácii v Bisku, -8 ° C. Bylo velmi chladno, v celé oblast Sinj, v Isle bylo  -7 ° C. Bilic, Šibenik -6 ° C, Knin a Cista Velika -5°C.

Je neuvěřitelné, Vela Luka a Stari Grad na ostrově Hvar dnes ráno -4 ° C, stejně jako v Grudi, Staševici, Ljubitovici, Zadvarju, Zemuniku a Mosor observatoř.

Z pobřežních měst byly nejchladnější Vodice s -3 ° C. Teplota -2 ° C byla naměřena na letišti Split, Šibenik, Marini, Milna na ostrově Brač, a -1 ° C v Kaštela, Ploce  a Hvar. 0 ° C bylo ve Splitu, Zadaru, Visu.

Nejvyšší teplota v Dalmácii a Chorvatsku a to 4 ° C byla naměřena na ostrově Palagruža.

Mohli bychom dodat, že všechny tyto hodnoty teploty vzduchu jsou měřené dle standardu dva metry nad zemí, a že při zemi jsou zaznamenané výrazně nižší hodnoty.
.