Vela Luka – Ostrov Korčula
Facebook
Novinky z ostrova Korčula

Dubrovnik Airport projekt rekonstrukce v hodnotě 220 EUR mil. prezentován.

Zástupci letiště Dubrovnik ve čtvrtek představili projekt na rekonstrukci a rozvoj letiště na jižním pobřeží Jadranu s realizací až do roku 2020, který má rozpočet téměř 220 milionů EUR.

Projekt bude žádat financování z prostředků EU na pokrytí stavebních prací na rekonstrukci stávající budovy a konstrukce nástaveb a přístaveb pro zajištění bezpečného a nerušeného fungování letiště.

Na prezentaci projektu, ředitel letiště Roko Tolic řekl, že ve srovnání s letišti v Záhřebu, který se rozhodl pro strategického partnera a vydává koncese na letiště, chce Dubrovnik spoléhat na své vlastní know-how a kompetence, a že si je jistý, že pro projekt bude poskytnuto financování ze strany EU.

Ministr dopravy Sinisa Hajdas Doncic chválil projekt a vedení letiště a zdůrazňuje, že to byl vynikající projekt se zaměřením na tři hlavní aspekty a to bezpečnosti, ochrany životního prostředí a energetické účinnosti.

“Všechny tyto komponenty byly hodnoceny dobře a samotný projekt má vysokou úroveň, která ho oprávňuje pro financování z prostředků EU. Jak v Bruselu rozhodnou o projektu, jsem přesvědčen, že na projekt bude poskytnuta maximální požadovanou částku, protože to je projekt mimořádného významu pro tuto část Chorvatska a pro Evropu “, řekl Hajdas Doncic. Vyzval další letištní managementy po celé zemi, aby učinily podobně jako v Dubrovníku.