Vela Luka – Ostrov Korčula
Facebook
Novinky z ostrova Korčula

Dny chorvatského cestovního ruchu

Na dvoudenním národním kongresu cestovního ruchu, který se konal ve dnech 24. – 25. října pod názvem “Dny chorvatského cestovního ruchu” (Dani hrvatskog turizma) v hotelu Iadera v komplexu Falkensteiner Hotels&Residences (Punta Skala) v letovisku Petrčane u Zadaru, byly slavnostně uděleny ceny v oblasti cestovního ruchu za uplynulý rok.

Kongresu se zúčastnil předseda chorvatské vlády Zoran Milanović, několik ministrů a představitelů státních institucí. Již tradičně byly vyhodnoceny soutěže Chorvatského turistického sdružení (Hrvatska turistička zajednica) “Člověk – klíč k úspěchu v cestovním ruchu” (Čovjek – ključ uspjeha u turizmu) nebo ocenění v oblasti kulturního cestovního ruchu “Zažij Chorvatsko” (Doživi Hrvatsku), které předal ministr cestovního ruch Darko Lorencin a ředitelka Chorvatského turistického sdružení Meri Matešić.

Chorvatské turistické sdružení letos nevyhlásilo soutěž “Modrý květ” (Plavi cvijet), v níž se hodnotila upravenost měst, obcí a míst v chorvatském přímoří, a obdobnou soutěž pro vnitrozemí – “Zelený květ” (Zeleni cvijet), ale přidalo se k paralelní soutěži “Turistický květ – Kvalita pro Chorvatsko 2013″ (Turistički cvijet – Kvaliteta za Hrvatsku), kterou pořádá Chorvatská radiotelevize (Hrvatska radiotelevizija) ve spolupráci s Chorvatskou hospodářskou komorou (Hrvatska gospodarska komora).

Výsledky soutěže ZDE