Vela Luka – Ostrov Korčula
Facebook
Novinky z ostrova Korčula

Chorvatsko láká turisty: vznikne zábavní park Titoland

Záhřeb – Chorvati chystají bývalému jugoslávskému prezidentovi Josipu Brozovi Titovi, který zemřel v roce 1980 a dodnes se těší velké popularitě, zajímavý památník: zábavní park Titoland.

Měl by vzniknout v jeho rodišti Kumrovci a slibují si od něj příliv turistů. Informoval o tom slovenský deník Pravda s odvoláním na bělehradský list Večernje novosti.

Návrh projektu na vybudování parku je již dokončený, nyní se čeká, zda Brusel schválí Chorvatsku potřebné peníze z unijních fondů na jeho výstavbu. Pokud půjde všechno podle představ Chorvatů, stavět se začne již příští rok.

V Titolandu nebude chybět samozřejmě muzeum, kde mohou návštěvníci více zjistit o Titovi stejně jako o kraji, kde se narodil. Centrem celého objektu bude jeho rodný dům. Kromě dalších atrakcí se budou v Titolandu nacházet i luxusní pětihvězdičkový hotel či kongresové centrum.

Místní úřady očekávají, že by zábavní park v Kumrovci mohlo každý rok navštívit okolo 50 tisíc lidí. K dispozici budou také restaurace a obchody. Více info