Vela Luka – Ostrov Korčula
Facebook
Novinky z ostrova Korčula

Chorvatsko je v EU. Jak je to s cestovním pojištěním?

Komerční cestovní pojištění do Chorvatska se stále vyplatí. Evropský průkaz zdravotního pojištění vám sice zajistí ošetření a léčbu v tamních nemocnicích, ale jen ve státních.

S komerčním pojištěním budete mít pokryté ošetření i v soukromých zařízeních, převoz do Česka i bezplatnou asistenční službu.

K čemu slouží Evropský průkaz zdravotního pojištění?

Díky vstupu Chorvatska do EU můžete v případě potřeby využít Evropský průkaz zdravotního pojištění. Ten vám zabezpečí ošetření a léčbu v chorvatských nemocnicích. Ošetření se vztahuje i na chronická onemocnění.

Výhodou je bezplatný přístup ke zdravotní péči za stejných podmínek jako mají domácí občané. To ale znamená, že pokud se v Chorvatsku za některé úkony nebo léky doplácí, i vy budete muset tyto náklady uhradit z vlastní peněženky.

Navíc, nezbytné ošetření získáte jen ve veřejných, resp. státních zdravotnických zařízeních.

Cestovní pojištění se stále vyplatí

Přestože v Chorvatsku platí Evropský průkaz zdravotního pojištění, Union pojišťovna nadále doporučuje uzavřít si před cestou komerční cestovní pojištění.

Cestovní pojištění kryje nejen náklady na nezbytné ošetření a léčbu, ale i případné doplatky za léky a hospitalizaci. Komerční pojištění také zahrnuje ošetření v soukromých zdravotnických zařízeních a u soukromých lékařů.

Na rozdíl od evropského zdravotního průkazu kryje i náklady na převoz (repatriaci) pojištěné osoby do Čech.

Výhodou je také možnost bezplatně využít asistenční službu, která vám v případě potřeby poradí s řešením nouzové situace, zabezpečí platbu za ošetření nebo přetlumočí informace od ošetřujícího lékaře.

Součástí cestovního pojištění jsou navíc i různá užitečná připojištění, např. zavazadel, úrazu, nebo odpovědnosti za škodu.

Zdroj