Vela Luka – Ostrov Korčula
Facebook
Novinky z ostrova Korčula

Cestování se psem do Chorvatska

Podmínky cestování se psem do Chorvatska se nemění. 

“Ano, prakticky nic se nemění. Již v průběhu roku 2010 zde v oblasti cestování se psy, kočkami a fretkami své požadavky sladili s podmínkami cestování v rámci EU,” říká Josef Duben, mluvčí Státní veterinární správy s tím, že ho nyní lidé zavalují dotazy, kdy nemají jasno, zda se něco v podmínkách nemění.

Podmínky, které platí jak pro vstup psa staršího tří měsíců do Chorvatska, tak i pro tranzit přes členské státy a pro návrat zpět do ČR (pokud cestující neopustí při cestě území EU) tedy zůstávají stejné:

  • pes musí být označen mikročipem, který musí splňovat normy ISO 11784 nebo 11785 (tetování Chorvatsko neuznává)
  • pes musí mít europas
  • pes musí mít platné očkování proti vzteklině potvrzené v pasu (včetně délky platnosti očkování), při očkování musí být pes již označen

Pokud majitel cestuje s více než pěti zvířaty nebo je zvíře do Chorvatska prodáváno, musí být splněny další podmínky: 24 hodin před cestou musí být pes či psi klinicky vyšetřeni u soukromého veterinárního lékaře a dobrý zdravotní stav a způsobilost k cestě musí být zaznamenány do pasu.

Dále musí pes (psi) mít veterinární osvědčení týkající se nákazové situace vztekliny v místě původu psa (psů), které vystavuje místně příslušná krajská veterinární správa. Více info