Vela Luka – Ostrov Korčula
Facebook
Novinky z ostrova Korčula

Češi zkracují dovolenou, k moři cestují na devět dní

Doba, kterou Češi tráví na dovolené v cizině, se stále zkracuje. Zatímco v roce 2011 u moře trávili v průměru 10,4 dne, loni to bylo už jen 9 dní. Ještě výrazněji čeští turisté zkrátili výlety do Alp. Z týdne lyžování se v roce 2012 stalo jen 5,5 dne.

Vyplývá to ze statistik ERV pojišťovny, která má více než třetinový podíl v cestovním pojištění.

Prodloužené víkendy vedou

“Pro letošní rok očekáváme, že se průměrná délka zimní dovolené ještě o něco zkrátí. Je evidentní, že stále více našich lyžařů jezdí do alpských středisek jen na prodloužené víkendy,” uvedl manažer marketingu a komunikace ERV pojišťovny Vlastimil Divoký. Na poptávku po kratších dovolených podle něj reagují i cestovní kanceláře, které ve svých letních katalozích nabízejí daleko více sedmidenních zájezdů.

Nejoblíbenější destinací bylo loni Chorvatsko, kam z Česka vyjelo 820.000 lidí, následuje Itálie s více než 500.000 lidmi, Řecko s 300.000 a Turecko s 220.000 turisty. Turecko je na vzestupu, pro letošní rok se očekává, že ho navštíví až čtvrt milionu Čechů. Ze zimních destinací u Čechů vede Rakousko, Itálie a Francie. Z teplejších míst se loni v zimě hodně létalo na Kanárské ostrovy, uvedla ERV pojišťovna.