Vela Luka – Ostrov Korčula
Facebook
Novinky z ostrova Korčula

Aerolinky SmartWings začnou létat do chorvatské Puly

Třetí destinaci v Chorvatsku letos otevřou aerolinky SmartWings. Několikrát týdně budou létat do Puly. Rostoucí zájem o leteckou dopravu k Jadranu zatím však stále přímo nekonkuruje dopravě vlastním automobilem.

V roce 2012 aerolinky přepravily do Chorvatska na lince do Splitu zhruba 25 000 cestujících, loni na linkách do Splitu a Dubrovníku 37 500 pasažérů. „Další výrazný nárůst očekáváme i letos. Novinkou letního letového řádu 2014 je zavedení pravidelné linky do chorvatské Puly, a to čtyřikrát týdně,“ uvedla mluvčí aerolinek Vlaďka Dufková.

„Zavedení nové pravidelné letecké linky Praha–Pula cestovní kanceláře vítají, neboť se jim rozšíří možnosti nabídky dopravy na sever Chorvatska,“ uvedla tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) Kateřina Petříčková.

Istrie s letovisky Umag, Poreč či Rovinj je nejnavštěvovanější částí Chorvatska ze strany českých turistů. Cesta autem z ČR na Istrii trvá okolo 10 hodin, letecky se turisté dostanou k nejbližšímu moři již za 1,5 hodiny, dodala Petříčková. Více info