Vela Luka – Ostrov Korčula
Facebook
Novinky z ostrova Korčula

15. 6. zdraží rychlé lodní linky.

Lodní řády pro sezónní období jsou letos platné od 1. června do 30. září 2013.

Prodej lodních lístků

 • Lodní lístky na lokální trajektové linky, lodní linky a rychlé lodní linky se v Chorvatsku prodávají v prodejních kancelářích přímo v přístavech. Zakoupení jízdenky nezaručuje okamžitou přepravu. Naloďování vozidel na trajekty probíhá podle toho, jak jsou volná místa. Když se trajekt naplní, je třeba čekat na další spoj.
 • Rezervace místa na lokálních trajektových, lodních a rychlých lodních linkách není bohužel možná. Výjimkou jsou trajektové linky Zadar – Ist – Olib – Silba – Premuda – Mali Lošinj, Zadar – Rivanj – Sestrunj – Zverinac – Molat – Ist, Zadar – Bršanj – Rava, Šibenik – Zlarin – Žirje, na které lze lístky předem rezervovat u agentury Jadrolinije v Zadaru, případně v Šibeniku.
 • Lodní lístky na mezinárodní trajektové linky a rychlé pobřežní trajektové linky se prodávají předem, vč. přepravy cestujících (kabiny různých kategorií, nejlevnější je turistická paluba) a vozidla. I v České republice je lze zakoupit koupit v některých cestovních kancelářích.

Jadrolinija i další přepravci si vyhrazují možnost změn lodního řádu i cen v průběhu sezóny.

Další provozovatelé lodní dopravy, např.:

 • Rapska plovidba Rab – www.rapska-plovidba.hr
  Provozuje trajektovou přepravu na lince Stinica – Mišnjak na Rábu a lodní linku z Rábu na Pag.
 • Mediteranska plovidba Korčula – www.medplov.hr
  Provozuje lodní linku Orebić – Korčula (Dominče).
 • Linijska nacionalna plovidba (dříve SPLIT TOURS) – www.lnp.hr
  Provozuje trajektovou linku Valbiska (Krk) – Lopar (Ráb), trajektovou linku Drvenik – Korčula-Dominče (Korčula), rychlou lodní linku Pula – Unije (Unije) – Mali Lošinj (Lošinj) – Ilovik (Ilovik) – Zadar a několik rychlých lodních linek ve Splitské oblasti.
 • G & V Line Dubrovnik – www.gv-line.hr
  Provozuje tři rychlé lodní linky, a to jednu z Dubrovníku na Šipan, Mljet, Korčulu a Lastovo, další dvě pak ze Zadaru na severodalmatské ostrovy.

Ceny a přehledy v českém jazyce můžete detailně shlédnout ZDE