Vela Luka – Ostrov Korčula
Facebook
Co je nového ve Vela Luce

Ze zátoky Poplat do bílého světa. Fotografie

Majitele neuvěřitelně bohaté a zajímavé biografie jsme navštívili nedávno ve jeho domě, který pojmenoval “jeho planetou Poplat”.

V zátoce poblíž Vela Luky, uprostřed kouzelné přírody s tyrkysovou vodou, hustými borovými lesy a olivovými háji, mezi kterými se nachází jen několik domů, původ svatosti našich sochařů, jeho tvůrčí inspirace od začátku.

Motto: Asi 500 sochařů z celého světa, kteří jsou členové sdružení a pracují tak, aby zanechali osobitou stopu tvořivosti a kolektivní paměti. To je pro mě jeden z nejzajímavějších pokusů a motivace na podporu tvůrčí práce, která obohacuje život na rozdílod válek, které život ničí.

To bylo také moje myšlenka, že se okolo Země vytvoří v jednom kruhu imaginární makro dimenze uměleckých skulptur přes Indii, Afriku, napříč Amerikou a Evropou jako tvůrčí kroužek sochařství Velolučana Ante Marinoviče, sochaře a umělce, který v posledních dvaceti letech dosáhl světové proslulosti.

Velkým úspěchem je také jeho  účast ve více než 40 prestižních mezinárodních sochařských sympoziích od USA po Indii a Evropu.

Autor: Sonja Seferović

Celý rozsáhlý rozhovor s Antem Marinovičem o sochařství si  v chorvatském jazyce můžete přečíst ZDE

 

Fotogalerie