Vela Luka – Ostrov Korčula
Facebook
Co je nového ve Vela Luce

Základní škola slaví Den země

U příležitosti Mezinárodního dne Země, studenti základní školy Vela Luka v pondělí 22. dubna budou čistit modrou cestu, upravovat a čistit okolí jeskyně Vela Spilja.

Ale to není vše, v rámci sportovních aktivit vyzdobí malbami školní dvůr a vysadí rostlin okrasné rostliny na cestě k jeskyni Vela Spila.

Světový Den Země byl poprvé slaven 22.dubna v roce 1970. Masové protesty v oblasti životního prostředí, které se zúčastnilo více než 20 milionů lidí, a samotná myšlenka oslav Dne Země, představil v roce 1969 na Konferenci UNESCO John McConnel.

Oficiálně tento den představuje od roku 1992, kdy během Konference OSN o životním prostředí a rozvoji v Rio de Janeiru odsouhlasili dalekosáhlý program na podporu udržitelného rozvoje. V Chorvatsku se Den Země slaví od roku 1990.

Cílem je upozornit na nebezpečí, které ohrožuje život na Zemi v důsledku rychlého rozvoje průmyslu a zvýšení poptávky po energii, což vedlo k uvolnění velkého množství toxických látek do ovzduší a zvýšené využívání fosilních paliv.

Žáci základní školy Vela Luka se v pondělí připojí ke všem v Chorvatsku, které budou u příležitosti Mezinárodního dne Země zvyšovat povědomí a respekt k lidem v přirozeném prostředí naší planety.

Dina Cahun