Vela Luka – Ostrov Korčula
Facebook
Co je nového ve Vela Luce

Napětí mezi Blatem a Velou Lukou se zvětšuje ohledně střední školy

Mezi Blatem a Velou Lukou  vždy bylo napětí, i když jsou od sebe vzdáleny jen 7 km. Velolučani Blato v poslední době nejvíce kritizovali za přivlastňování oblasti Potirna (cca 100 obyvatel). Nyní má SŠ BLATO  pod vedením Iva Gavraniće v úmyslu otevřít polovinu obchodní oddělení, které ohrožuje přežití ekonomického oddělení v Vela Luka.

Ředitel školy SŠ Vela Luka Tonči Andreis řekl: “Co se stalo, je, že plánované zápisy na tento rok ve Vela Luka plánuje zapsat 1 katedru gymnázia, 1 katedru ekonomickou a 1 katedru obchodní, a v Blatuo mají mimo jiné v úmyslu zapsat polovinu zájemců obchodního oddělení.

Kraj toto odsouhlasil, nám se zdá, že by to nebylo dobré pro nás,ani pro ně. To by nebylo dobré, protože studenti, kteří se chtějí zapsat na ekonomickou katedru, budou rozděleni. Někteří přijdou do Vela Luky, někteří do Blata. Nikdo nebude mít dostatečný počet studentů, ani oni ani my. Pouze pokud někdo není jedno, že nikdo tady nebude psát, nebo vice versa. Teď je věc na ministerstvu pro vědu, školství a tělovýchovy, a uvidíme, jak se rozhodne. Můj názor je, že v letošním roce by měli zapsat studenty jako předtím, a Dubrovnik-Neretva Kraj by měl zorganizovatt společnou dohodu mezi středními školami na ostrově. ”

Celý článek v chorvatském jazyce můžete shlédnout ZDE

Fotograf: Dina Cahun

Fotograf: Dina Cahun

Fotograf: Dina Cahun

Fotograf: Dina Cahun